Фахова періодика

Періодичні видання України
Завданнями журналу «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» (повне видання) є:
  • практична реалізація Концепції перетворення шкільних бібліотек в інформаційні центри;
  • поповнення фондів бібліотек необхідними документами (нові надходження), створення для них нових систем класифікації;
  • впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в роботу бібліотек;
  • методична допомога у професійній підготовці бібліотекаря для роботи в сучасних умовах.
Практичний журнал для шкільного бібліотекаря пропонує:
  •      актуальні питання функціонування шкільних бібліотек;
  •      теоретичні та методичні аспекти діяльності;
  •      інноваційні ідеї та готові розв’язання проблем сучасної шкільної бібліотеки;
  •      досвід і поради колег.

Часопис «Світ дитячих бібліотек» щоквартальний науково-методичний журнал. Заснований у 2001 р. Українською асоціацією працівників бібліотек для дітей та Національною бібліотекою України для дітей. Публікації цього журналу присвячені проблемам дитячого читання та діяльності дитячих бібліотек України, їх досвіду в напрямку роботи з дітьми з обмеженими можливостями, безпритульними, дітьми-сиротами, інвалідами та дітьми, позбавленими батьківського піклування тощо. 3 1-го числа 2009 року до журналу додаються аудіо книжки, українського видавництво «Теза».

 Шкільна бібліотека

 Щомісячний журнал «Шкільна бібліотека». Засновник і видавець ТОВ «Редакція газети «Позакласний час».   Журнал пропонує матеріали за такими напрямками: творчий портрет бібліотекарів; діяльність бібліотек ПТНЗ; ілюстративні матеріали для виставки у шкільній бібліотеці; бібліотечні уроки; методика, пошук, досвід; масові форми роботи шкільної бібліотеки; сторінка для батьків; виступ бібліотекаря на педагогічній раді; підвищення кваліфікації; хрестоматійні твори діяльності бібліотеки на підтримку читання тощо.

 Шкільна бібліотека плюс

Газета «Шкільна бібліотека плюс»  виходить двічі на місяць, розповсюджується тільки за передплатою. Заснована у 2001 році Благодійним фондом сприяння розвитку освіти ім. Бориса Грінченка.  Це професійне видання для бібліотекарів і методистів з бібліотечних фондів, а також допомога вчителям в інформаційному забезпеченні навчально-виховного процесу (законодавчі, нормативні, методичні документи в галузі освіти і бібліотечної справи; розробки бібліотечних уроків, сценарії, досвід роботи, бібліографічні списки літератури тощо). Статті в газеті публікуються в таких основних рубриках: Наша професія, Ділимося досвідом, Навчально-виховна робота, Готуємося до свята, Інформація.

Російські періодичні видання

 "Школьная библиотека" - професійний інформаційно-методичний журнал для спеціалістів, які організовують бібліотечне обслуговування дітей та юнацтва.  Видається Російською шкільною бібліотечною асоціацією. Виходить п’ять разів на півріччя.  Статті цього журналу піднімають проблеми дитячого читання. На його сторінках розміщено також цікаві ігри для дітей, бібліотечні уроки, різноманітні сценарії вечорів, ранків, конкурсів тощо, які сприяють залученню до читання дітей.  Видання  адресоване шкільним бібліотекарям і методистам по роботі з дітьми. Висвітлює актуальну тематику інформаційно-бібліотечного простору (регулярно аналізуються матеріали міжнародних і регіональних конференцій, симпозіумів і семінарів), піднімає злободенні питання, такі, як підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів, використання інформаційно-комунікаційних технологій в умовах шкільних бібліотек і медіатек.

«Библиотека в школе» - методична газета для шкільних та дитячих бібліотек, яка виходить один раз на місяць. Видавничий дім "Первое сентября". У газеті друкуються статті про перспективи та проблеми бібліотечної справи, огляди книг, реклама читання, конкурси, нові технології, історія бібліотечної справи, інновації, досвід роботи.

Немає коментарів:

Дописати коментар