субота, 29 серпня 2015 р.

Серпнева нарада шкільних бібліотекарів

25 серпня 2015 року у бібліотеці ЗОШ № 5 відбулася інструктивно-методична нарада шкільних бібліотекарів м. Токмака. Тема наради: "Пріоритетні напрямки та перспективи розвитку шкільних бібліотек".
Свою роботу бібліотекарі розпочали з вивчення матеріалів обласного семінару-наради "Організаційно-методичний супровід діяльності бібліотек ЗНЗ області у 2015-2016 навчальному році".
Керівник міського методичного об’єднання Симоненко Галина Вікторівна проаналізувала роботу методичного об’єднання шкільних бібліотекарів за минулий навчальний рік. Звернула увагу на активну і творчу діяльність шкільних бібліотекарів ЗОШ № 5 (бібліотекар Симоненко Г. В.), ЗОШ № 4 (бібліотекар Солоннікова Т. О.), СШ № 2 (бібліотекар Шевченко В. В.). Бібліотекарі цих шкіл приймали активну участь не тільки в роботі міського методичного об’єднання, а також у обласних  бібліотечних інтернет-семінарах.
Методист міського методичного кабінету Зірченко Тетяна Сергіївна познайомила з нормативними документами, якими бібліотекарі будуть керуватись у новому навчальному році.  Одним із основих пріоритетних напрямків роботи шкільної бібліотеки є залучення учнів до читання. Саме тому необхідно активізувати роботу по впровадженню інноваційних технологій у практику діяльності шкільних бібліотек. З метою підвищення професійної компетентності бібліотекарів у 2015-2016 навчальному році буде проведений міський конкурс "Шкільний бібліотекар року".
Першочергове завдання шкільної бібліотеки - забезпечення учнів підручниками. На нараді бібліотекарі проаналізували стан забезпечення учнів підручниками на 2015-2016 навчальний рік, здійснили перерозподіл підручників між школами. У зв'язку з тим, що нові підручники для учнів 4-х та 7-х класів не надійшли, бібліотекарям  необхідно взяти до уваги лист МОН № 1/9 від 10 серпня 2015 р. "Щодо методичних рекомендацій для учнів 4-х та 7-х класів"
Провести з учнями інформаційні консультації щодо використання електронних версій підручників, проінформувати про електронні бібліотеки шкільних підручників. Посилання на елетронні бібліотеки підручників розміщені на сторінці "Шкільні підручники" блогу "Берегині духовності".
Бібліотекарі прийняли активну участь в обговоренні плану роботи на новий навчальний рік.
Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь. У зв'язку з цим при плануванні роботи необхідно керуватись Заходами щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді. 
У першу чергу необхідно комплектувати фонди бібліотек літературою, спрямованою на національно-патріотичне виховання. У жовтні 2015 року прийняти активну участь у проведенні Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек "Виховуємо громадянина - патріота України".

Немає коментарів:

Дописати коментар